1% podatku

Jak przekazać 1% podatku

oiom-po-przeszczepie
Po przeszczepie płuc na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu w Szczecinie Zdunowo

6 Stycznia 2016 r. w Szczecinie Zdunowo przeszedłem przeszczep obu płuc. Moje leczenie jednak na tym się nie kończy. Teraz już do końca życia będę stosował leki immunosupresyjne, przeciw odrzutowe. Dodatkowo dalej towarzyszy mi Mukowiscydoza wraz z Cukrzycą. Przed samą operacją udało mi się pokonać wirusa zapalenia wątroby (HCV), ale nie uchroniło to od powikłań, stąd dziś muszę zmagać się jeszcze z marskością wątroby.

Aby przekazać 1 procent podatku,  wystarczy w zeznaniu podatkowym podać następujące dane:

KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: Rafał Siemiński 34/s

Pół roku po przeszczepie, na wyprawie rowerowej wzdłuż morza

Staram się jednak nie poddawać i dalej z uśmiechem na twarzy korzystać z podarowanego na nowo życia. Jednak, aby to było możliwe, potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację, na które niestety mnie nie stać. Potrzebuję Waszej pomocy, proszę przekaż swój jeden procent podatku.

 

pobierz grafikę

Przekaż 1% podatku na leczenie Rafała chorego na mukowiscydozę po przeszczepie płuc. Twój mały procent pozwoli mi dalej stawiać czoła wyzwaniu, jakim jest dar nowego życia. Dzieląc się 1% nic nie tracisz, a dla mnie mały procent, to wielka pomoc.

dziekuje

Kto i jak wypełnia PIT

PIT 36 – Nie tylko przedsiębiorcy, ale i płacący podatek od najmu mogą przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

PIT 36L – W rozliczeniu za 2008 rok po raz pierwszy możliwość odpisania 1% podatku będą mieli podatnicy podatku liniowego!

PIT 37 – W przypadku wspólnego rozliczenia małżonków 1% podatku liczony jest od łącznego podatku męża i żony.

PIT 38 – Podatnicy uzyskujacy dochody kapitałowe, w tym z giełdy, przekażą 1% podatku tylko wtedy, gdy w zeznaniu wykażą dochód.

PIT 39 – Przeznaczony jest dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych lub wybudowanych po dniu 31 grudnia 2008 r..

Dodatkowo: Podatnik przekazujący 1% podatku ma prawo wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko oraz adres) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 308 – PIT-36, poz. 108 – PIT-36L, poz. 127 – PIT-37, poz. 61 – PIT-38, poz. 54 – PIT-39

Gdzie można zweryfikować, że Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP)?

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO” wpisana jest do bazy portalu organizacji pozarządowych: www.ngo.pl.

Emeryci i renciści

Emeryt lub rencista chcący przekazać 1% podatku musi do 30.04.2017 r. złożyć w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe na druku PIT-37, w którym wykazuje dochody z renty lub emerytury zgodnie z przesłanym z ZUS PIT 40A/11A oraz wypełnić część H druku, co oznacza złożenie wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).